Gyermeked nem bír a helyén maradni az órán? Túl sokat beszél? Vagy éppen túl keveset? Nem megy neki a számolás vagy az olvasás? Nem kell aggódnod! A megoldás egyszerű és ráadásul szórakoztató is: az állatterápia számtalan területen bizonyított már.

Mi állhat a tanulási zavarok hátterében?

Szülőként rossz azt hallani, amikor a pedagógus azt mondja: gyermeked valamiben le van maradva a társaihoz képest, vagy, hogy valamilyen nehézséggel küzd az iskolában. Pedig a tanulási zavar nem visszafordíthatatlan probléma, és nem is egyenlő azzal, hogy a gyerek buta lenne. Sőt! Sok zavar hátterében éppen az húzódik meg, hogy a gyereket nem köti le az órai tananyag.

A tanulási zavarok mögött rengeteg lehetséges ok állhat, többek közt genetikai, kulturális, egészségügyi és pszichológiai eredetű probléma is okozhatja. Fontos ezzel tisztában lenni, hiszen csak így tudsz megfelelő segítséget adni gyermekednek.

állatterápia fejlődés zavarok tanulás segítség

A tanulási zavarok leggyakoribb fajtái

A tanulás zavar nem egy adott korosztályra jellemző, bármely életkorban kialakulhat. Leginkább a kisiskolásokra jellemző, de csupán azért, mert ekkortól vannak kitéve komolyabb elvárásoknak és ebben az időszakban alakul ki bennük a teljesítmény kényszer. Bizonyos gyerekeknél már az óvodában megfigyelhetőek a korai jelek, így érdemes ezeket figyelni, hogy mielőbb megkezdődhessen a fejlesztés.

A tanulási zavar többféle módon jelentkezhet, a leggyakoribb fajtái:

  • bizonyos feladatok esetében hirtelen haragossá, dacossá válik
  • segítség nélkül nem képes megcsinálni a házi feladatát
  • csak rövid ideig, felületesen képes koncentrálni
  • hiányosak az alapképességei, amelyek a mozgáshoz, vagy a finommotorikához (kisebb kézmozgásokhoz) szükségesek
  • nehezen érti a feladatokat és utasításokat, gondot okoz számára a visszaemlékezés
  • fejlődése egyes területeken kortársaihoz képest lassabb

 

A cikk folytatása itt olvasható: egeszsegmagazin.com