A tanulásban akadályozott gyerekekről
Hazánkban a gyerekek 10-15% tanulásban akadályozott. Egyrészt az enyhén értelmi fogyatékosok, másrészt azok, akiknél az organikus háttér nem adott, de tanulási képességeikben tartósan és súlyosan akadályozottak. A tanulási problémáknak 3 területét különböztetjük meg:
gyenge teljesítmény (időszakos tanulási probléma pl. hiányzás miatt)
tanulási zavart...
Állatterápiával a tanulási zavarok ellen
Gyermeked nem bír a helyén maradni az órán? Túl sokat beszél? Vagy éppen túl keveset? Nem megy neki a számolás vagy az olvasás? Nem kell aggódnod! A megoldás egyszerű és ráadásul szórakoztató is: az állatterápia számtalan területen bizonyított már.
Mi állhat a tanulási zavarok hátterében?
Szülőként rossz azt hallani, amikor a pedagógus azt mondja: gyermeked...
Agykontrollt a gyereknek?
„A fiam magabiztosabb lett, és elkezdett hinni önmagában. Bár még emlékeztetni kell rá, hogy nincs olyan akadály, amit ne tudna leküzdeni, egyre ritkábbak a bizonytalan pillanatok.” (Andrea)
„A gyermekeim a tananyagot gyorsan és könnyen tanulják. Semminek nem fognak neki úgy, hogy „nem lehet megcsinálni”. Hamar végeznek a leckével, a tanulással...
Mit tanul meg a magzat az anyaméhben?
Sokan nem tudják, hogy a tanulás nem a születés után kezdődik: a magzat már az anyaméhben számtalan dolgot tapasztal és tanul, ami később is meghatározza az életét és a viselkedését. Ha ismerjük ezeket a dolgokat, megkönnyíthetjük az ő életét és a sajátunkat is.
A magzat fejlődésével párhuzamosan fejlődnek ki az érzékszervei is:
ÉRINTÉS
Már a terhesség...
Mikor mehet a gyerek egyedül iskolába?
Erre a kérdésre nincs mindenkire érvényes válasz, minden családnak magának kell eldöntenie, mikor jött el az idő. Segítünk szempontokkal a mérlegeléshez.
Milyen messze van az iskola? Gyalog menne a gyerek, busszal, több átszállással, esetleg biciklivel? Országúton, faluban, kisvárosban vagy nagyvárosban kell közlekednie?
Egyedül menne, vagy több gyerek lakik a közelében...
Utolsó kommentek