A képzeletbeli barát szerepe a gyermeki fejlődésben
„A gyermek nem kicsinyített, tökéletlen, félig kész felnőtt, hanem életkorának megfelelően egy teljes és egész lény, akinek világlátása, gondolkodása és ítéletalkotása sajátos, és nem mérhető felnőtt mércével.” (Kádár Annamária)
Az óvodáskorú gyermek személyiségfejlődésében számos fordulat következik be: változnak érzelmei, gondolkodása,...
Csúfolják a gyermekem!
Hogyan védje meg magát, ha csúfolják az iskolában? A gyerek sírva jön haza, csúfolják. Hiába biztatom, magára veszi a sérelmeket. Aggódik, és szorong, hogy mi várja másnap. Hogyan lehet megtanítani a gyermekem, hogy jól kezelje a csúfolást?
Tévhitek a csúfolás körül
Akit csúfolnak az más, kevésbé szerethető.
A gyerekek hajlamosak azt gondolni, hogy a többiek...
Hogyan nevelj boldog gyereket
Amikor szülőket kérdezel arról, hogy mit kívánnak a gyermekeiknek, a leggyakoribb válasz: boldogságot (és egészséget)!
Rengeteg adat áll rendelkezésre az okos vagy sikeres gyerekek neveléséről, de hogyan kell boldog gyerekeket nevelni? Néha nehéz megítélni, hogy mi a legjobb a gyerekeknek, és mi teszi őket boldoggá. A legtöbb esetben ez a kettő nem zárja ki egymást,...
Erőszak a mindennapi életben
„Nincs egyetlen ok, ami megmagyarázná, hogy az egyik ember miért válik erőszakossá, bántalmazóvá, míg egy másik személy nem. Az erőszaknak összetett okai vannak, szerteágazó gyökerekkel – biológiai, társadalmi, kulturális, gazdasági, érzelmi és politikai.”
Az erőszak a mindennapi életben mindenütt jelen van. Az erőszak témaköre folyamatosan az érdeklődés...
A "csak apa" jelenség
Van az a korszak, amikor a kisgyerek mindig csak apával akar lenni. Ez állhat abból, hogy amikor apa otthon van, anyát teljesen kizárja és csak apa az érdekes, vagy abból, hogy bizonyos dolgokat csak és kizárólag apával, másokat csak és kizárólag anyával hajlandó csinálni. Mi okozza ezt a viselkedést?
Maga a jelenség ugyan furcsa, de teljesen ártalmatlan. Az okok sokrétűek...
Utolsó kommentek