Kismamafélelmek
Az elsődlegesen felmerülő kérdések:
„Egészséges baba lesz?”„Fiú lesz?”„Milyen lesz a szülés?”
Ezek legtöbbjére orvosi vizsgálatokkal, szűrésekkel, rendszeres ellenőrzésekkel megnyugtató választ tudunk adni az aggódó kimamáknak.
A Legnagyobb gond, akkor jelentkezik, ha a felmerülő kérdésekre adott, konkrét válaszok után, újabb...
Hasonlóak, mégis mások: Tanácsok ikrek neveléséhez
Ikres szülőnek lenni különleges állapot. Mint ahogyan egy ikerpár egyik tagjának lenni is különleges. Nem hasonlítható ahhoz, amikor két kisgyerek van a családban, sem ahhoz, amikor több. Hogyan tudjuk szülőként egyszerre két gyermek lelki igényeit kielégíteni? Miben más ikernek lenni, mint “sima” testvérnek? Erről szól ez a cikk.
Magyarországon nagyjából...
Miért csapkodja magát a baba?
Alig 1-2 éves és néha teljesen elveszíti az önkontrollt: magát csapkodja, a fejét a földbe veri vagy másokat ütöget. Hiába szólsz rá, nem használ. Mi okozza ezt? Mit tehetünk ellene?
Sok szülő kétségbeesik, amikor első ízben tapasztalja meg a gyermeke csapkodását. “Miért csinálja ezt? Hiszen tőlünk sosem lát ilyesmit…” – mondják. Tudni...
7 ok miért beszélgess sokat a babával
A legtöbben azt hiszik, a beszélgetés csak a nyelvi készségek fejlesztésére jó, pedig valójában többféle képességet is fejleszt, ha sokat beszélgetsz a gyermekeddel.
Íme:
1. Megnyugtatja a babát Az ismerős hang megnyugtatja az újszülöttet, hiszen anya hangját sokat hallotta már akkor is, amikor odabent volt a pocakban.
2. Segít megérteni a világ történéseit...
A dackorszak kezdete
Sok szülőt meglepetésként ér az első hiszti. Néha ez még nem is valódi hisztiroham, inkább csak csapkodás, sírás vagy indulatos harapás vagy marás. A baba, aki tegnap még kiegyensúlyozott és mosolygós volt, most hirtelen kis méregzsákká változik. Miről szól ez az időszak? Hogyan tegyük könnyebbé?
A legtöbb baba 14-15 hónapos kora körül válik totyogóvá, akkor,...
Utolsó kommentek