A testtudat kialakulása és fejlesztése
A baba saját testéről alkotott képe még meglehetősen homályos, fokozatosan kell megismernie a testrészeit és azt, melyik mire képes. Azonban a testkép fejlődése nem áll meg ott, hogy meg tudja mutatni a testrészeit, később az írás-olvasás tanulásához, de még a sportokhoz is szüksége van a fejlett testképre. Hogyan fejlesszük a kicsi testtudatát? Ezt szedtem össze ebben...
Meditációs kisokos gyerekeknek
Meditáció közben az idegeink kisimulnak, elménk elcsendesedik, kizárjuk a külvilágot, csak az itt és most van, és a problémákat csak észrevételezzük, majd elengedjük. És ha ez a felnőttek körében jól működik, akkor bizonyosan a gyerekeknél is ugyanilyen pozitív hatást tud elérni.
A kérdés csak az, hogy hogyan kezdjünk neki; hogyan vezessük be gyermekünket...
Mikor mehet a gyerek egyedül iskolába?
Erre a kérdésre nincs mindenkire érvényes válasz, minden családnak magának kell eldöntenie, mikor jött el az idő. Segítünk szempontokkal a mérlegeléshez.
Milyen messze van az iskola? Gyalog menne a gyerek, busszal, több átszállással, esetleg biciklivel? Országúton, faluban, kisvárosban vagy nagyvárosban kell közlekednie?
Egyedül menne, vagy több gyerek lakik a közelében...
A kisgyermek és a háziállatok kapcsolata
Egy kisgyermek minél tökéletesebb pszichés fejlődésébe feltétlenül beletartozik egy kisállat gondozása. Maga a kisállattartás nem csak gyermekre, de szüleikre is nagyon jó hatással lehet.
Miért fontos a kisgyermek fejlődése szempontjából a kisállattartás?
Számos oka van, amiért a szakemberek egyre nagyobb hangsúlyt fektetnek arra, hogy a családok vegyenek magukhoz...
Pszichikus folyamatok fejlődése óvodás korban
Az óvodáskor jellemzői
Ahogy kisgyermekből egyre fejlettebb óvodáskorú gyerek válik, úgy mennek végbe jelentős minőségi változások megismerő folyamataiban is. Játéktevékenységei révén egyre több és mélyebb értelmű tapasztalatra tesz szert, melynek során egyre jelentősebb szerepet kap a beszéd.
Az óvodások fokról-fokra egyre kitartóbbá,...
Utolsó kommentek