Hogyan készítsük fel gyermekünket a testvér érkezésére?
Egy újszülött érkezése a családba mindig rengeteg változással jár. Sok energiát igényelnek az előkészületek, de a szülés után a figyelem nagyrésze is természetszerűleg az újszülöttre összpontosul. Az idősebb testvér számára általában nehezen feldolgozhatóak ezek a változások, gyakran lesznek féltékenyek az új jövevényre és az őt körülvevő felfordulásra...
Mikor mehet a gyerek egyedül iskolába?
Erre a kérdésre nincs mindenkire érvényes válasz, minden családnak magának kell eldöntenie, mikor jött el az idő. Segítünk szempontokkal a mérlegeléshez.
Milyen messze van az iskola? Gyalog menne a gyerek, busszal, több átszállással, esetleg biciklivel? Országúton, faluban, kisvárosban vagy nagyvárosban kell közlekednie?
Egyedül menne, vagy több gyerek lakik a közelében...
A válás hatása a gyermekekre
Minden válás, minden érintett számára fájdalmas változás. Annak is, aki kezdeményezte. Mindenki kudarcként, veszteségként éli meg, de a legkiszolgáltatottabbak ebben a helyzetben a gyerekek. Ezért különösen fontos az ő védelmükről gondoskodni, és enyhíteni a veszteség következményeit.
Napjainkban, amikor a házasságok fele válással végződik, a gyerekek jó részét...
Hogyan tiltsunk hatékonyan?
Szülőként az ember néha közlekedési rendőrnek érzi magát, aki csak tilt és büntet, tilt és büntet. A gyerekek pedig lázadnak a tiltás ellen és juszt is megteszik, amit megtiltottunk nekik. Ettől persze mi szülők türelmetlenek leszünk és minden alkalommal egyre idegesebbek. Úgy érezhetjük, a gyermek direkt babrál ki velünk és egyre tehetetlenebbnek érezzük magunkat....
Látássérült gyermek a családban
A gyereknevelés soha ne könnyű feladat, kihívás a szülőknek, a családnak. Látássérült gyermeket nevelni nem csak erőn felüli feladat, hanem speciális odafigyelést, tudást, módszert, lelki erőt és kitartást igénylő "hivatás".
Szégyen a vak gyerek?
Társadalmi felmérések szerint a vakon született gyereket a család szégyelli, míg a súlyos betegség következtében...
Utolsó kommentek