A gyermek a szülő tünete
A gyermek a szülő tünete! - sokszor halljuk ezt a mondatot.
De!
Mit is jelent ez valójában?
Igen, ha valami nem tetszik a gyerkőcöd viselkedésében, nézz magadba és megtalálod a választ. Bár tudom, hogy nem egyszerű magunkba nézni, sőt, megkockáztatom, hogy segítség nélkül nem is megy!
Miért?
mert nehéz elviselni, amit tapasztalsz, amit látsz! mert meggyőződésed,...
Miért sír a baba egész este?
Vannak olyan babák, akik a délutáni-esti órákban nyughatatlanok lesznek, sírdogálnak, nem lehet őket elaltatni, nyűgösek, csak kézben érzik jól magukat. Mi okozza ezt? Mit lehet tenni?
Ez a tipikusan délután és este bekövetkező jelenség már 1-2 hetes korban előfordulhat és többnyire 3-4 hónapos korra ritkulni kezd. Vannak olyan babák, akiknél minden egyes nap ugyanabban...
Gyermekbetegség és lélek: Van összefüggés?
Anyukák számtalanszor számolnak be arról, hogy a kicsi lebetegszik, amikor megkezdődik a bölcsőde/óvoda, vagy reggel induláskor hasfájásról panaszkodik, esetleg sírva ébred éjjel és azt mondja, fáj a füle, vagy az allergiás tünetei mindig óvodaidőben erősödnek – az orvos persze nem talál semmit a tünetek hátterében. De akkor vajon mi áll a háttérben?
Ezeknek...
Nincs félénk kisgyerek
A "félénk" gyerekek valójában nem félnek, nem szoronganak és nincs önbizalomhiányuk sem.
Egyszerűen arról van szó, hogy olyan idegrendszeri adottságokkal. olyan temperamentumjellemzőkkel születnek, melyek érzékenyebbé teszik őket a többi gyereknél.
A cikk folytatása itt olvasható: anyajajj.cafeblog.hu
Hogyan fejleszti a gyerekeket, ha a természetben játszanak?
A természetben töltött idő nemcsak remek kikapcsolódás a család számára, de a ttesti-lelki egészség és a szoros családi kötelékek kialakításának is nagyszerű terepe.
A természet játszótere
Ha nagyszüleink sajt életükről mesélnek, biztosak lehetünk benne, hogy történeteiket átitaja a természet. Vagy azért, mert mindennap gyalog tették meg az utat az otthonuk...
Utolsó kommentek