Gyermekeink elakadásai
Előfordult már, hogy úgy éreztük, hogy a környezetünkben élő serdülő fokozottan ragaszkodik a korábbi (gyermekkori) magatartásmódokhoz?
Azt tapasztaljuk, hogy a viselkedése nagyon merev, és nem szívesen adja ki az irányítást a kezei közül másnak?
Előtérbe kerülnek a kisgyermekkori kapcsolatok?
A szülőknél sokkal fontosabbá váltak a barátok, az osztálytársak?
Esetleg...
Serdül a gyermekünk
Gyermekeink megközelítőleg 11 és 20 éves kor között érik el a serdülőkort, de ez kezdődhet valamivel hamarabb is, és akár ki is tolódhat.
11-12 éves korban jellemző, hogy nagy szerepet kapnak a biológiai változások, ilyenkor tombol a test, mármint hormonálisan. A testi változások egyaránt meghatározzák a gyermekeink testét ebben az időszakban, változnak a testarányok...
Serdülő gyermek a családban
A serdülőkor nemcsak a gyerekeknek nehéz, hanem a szülőknek is. Ebben az időszakban a kortársakkal való kapcsolat válik elsődlegessé, és mi szülők háttérbe szorulunk.
A családban mindannyian válságot élhetünk meg a serdülő gyermekeink viselkedésmódja, stílusa, életvitele miatt. Pl. volt egy zene, egy családi program, amit korábban nagyon szeretett, és megtalálta...
A ,,Mi” és az intimitás fontossága….
A serdülőkori szélsőséges viselkedések hátterében számos ok húzódhat. A gyermekkori traumák mellett a család milyensége is befolyásolja ennek alakulását.
Gondoljunk bele abba, hogy mit élhet meg egy fiatal, aki éppen a gyermekkor vége felé jár, de már közelít a felnőttkorhoz. Micsoda küzdelmet jelent ez számára.
Ha megpróbálunk belehelyezkedni az ő helyzetükbe,...
Hogyan vészelhetik át a szülők a kamaszkort?
A kamaszkor intenzív fizikai, szellemi és érzelmi változásokkal jár. Ez elengedhetetlen az egészséges fejlődéshez, mely összetűzéseket okoz a családon belől. A tinik kirobbanó energiával rendelkeznek, sok dolog foglalkoztatja őket és keresik a jó és rossz összefüggéseket. A szülő felelősége, hogy egészséges felnőtté váljon gyermeke.
Vannak korábban és későbben...
Utolsó kommentek