Helyes kommunikáció a gyerekünkkel
A gyerekkel nem mindenki találja meg a hangot, de szülőként muszáj rálelni a megfelelő beszédre.
Úgy beszélni a gyerekkel, hogy értse, és szót is fogadjon, de közben ne sérüljön, és érezze, szeretik. – Ez lenne a lényeg.
Nem kell gügyögni a gyerekkel?
A szavakkal való kommunikálásban a gyerek számára a hanglejtés és a hangszín...
A kiközösítés
A legtöbb közösségben megjelenik enyhébb vagy durvább formája. Felnőtt korban kávézás közben, a háta mögött könnyebb kibeszélni valakit. Azt mondják, a gyerekek kegyetlenek, fogalmazzunk úgy: őszintébbek. Ők félreérthetetlenül tudtára adják a másiknak, ha nem kedvelik.
Miért van így?
Bármilyen nehéz elhinni, a kiközösítésnek van összekovácsoló, integráló...
"Nevelési „javítókulcsok"
A gyerekek magukkal hozzák génjeiket, melyek felelősek a temperamentumuk kialakulásában. A nevelés a szülő-gyerek kapcsolata. A szülőnek saját viselkedését kell nagyon kritikusan vizsgálnia. A gyerekek olyanok, mint a tükör: ha a szülő változtat viselkedésén a gyerek is megteszi. Majd a gyereket kell elfogadni olyannak, aki és el kell felejteni, amit látni szeretnénk.
Pár...
Hogyan lehet valaki jó apuka?
A szakirodalmak, cikkek többsége az anyákról, az anyáknak szólnak. Ezért gondoltuk ezt a témát elővenni és összefoglalni az apa szerepét.
Az apa rendkívül fontos a gyermek számára. Apává válás: egy sokkal hosszabb folyamat eredménye, mely már gyermekkorban elkezdődik.
Apatípusok:
„Hagyományos vagy klasszikus” apuka: nem tud mit kezdeni egy újszülöttel,...
Hagyd a gyereket unatkozni!
Baj-e vagy sem, ha néha hagyod a gyerekedet unatkozni?
A mai gyerekek nem tudnak mit kezdeni a szabadidejükkel. Hozzá vannak szokva, hogy egész napjuk be van táblázva: iskola, külön óra, leckeírás, leülnek a képernyő elé stb. Mivel az idejük nagy részét más (szülő) osztja be, nincs alkalmuk megtanulni ennek kitöltését. A gyerekeknek meg van a képességük arra, hogy...
Utolsó kommentek