Családtervezés pszichológiai szempontból
A családalapítás minden ember életében nagy feladat függetlenül attól, hogy mennyire vágyik rá. Legtöbbször ennek egzisztenciális és orvosi feltételeiről hallhatunk, de ugyanilyen fontos az egészséges család kialakulásában a pszichológiai érettség.
Új család születik
A család fogalma sokat változott az elmúlt évszázadban. A korábbi több generációs...
A testtudat kialakulása és fejlesztése
A baba saját testéről alkotott képe még meglehetősen homályos, fokozatosan kell megismernie a testrészeit és azt, melyik mire képes. Azonban a testkép fejlődése nem áll meg ott, hogy meg tudja mutatni a testrészeit, később az írás-olvasás tanulásához, de még a sportokhoz is szüksége van a fejlett testképre. Hogyan fejlesszük a kicsi testtudatát? Ezt szedtem össze ebben...
Nem ciki kimondani, nehéz nevelőszülőnek lenni
Én bevallom, hogy NEHÉZ. Egyáltalán nem könnyű, bár sosem ringattam magam álomvilágba, hogy az lesz. Sokan óva intettek korábban, hogy ha már egyszer így döntöttem, hogy nevelőszülő leszek, akkor csak kis gyermeket fogadjak, nagyobbakat semmiképp. A nagyobb gyerekeket már szinte lehetetlen megnevelni.
Az élet úgy hozta, hogy Lili és Bebe kerültek hozzánk, vállalva...
Meditációs kisokos gyerekeknek
Meditáció közben az idegeink kisimulnak, elménk elcsendesedik, kizárjuk a külvilágot, csak az itt és most van, és a problémákat csak észrevételezzük, majd elengedjük. És ha ez a felnőttek körében jól működik, akkor bizonyosan a gyerekeknél is ugyanilyen pozitív hatást tud elérni.
A kérdés csak az, hogy hogyan kezdjünk neki; hogyan vezessük be gyermekünket...
Utolsó kommentek