A képzeletbeli barát szerepe a gyermeki fejlődésben
„A gyermek nem kicsinyített, tökéletlen, félig kész felnőtt, hanem életkorának megfelelően egy teljes és egész lény, akinek világlátása, gondolkodása és ítéletalkotása sajátos, és nem mérhető felnőtt mércével.” (Kádár Annamária)
Az óvodáskorú gyermek személyiségfejlődésében számos fordulat következik be: változnak érzelmei, gondolkodása,...
Csúfolják a gyermekem!
Hogyan védje meg magát, ha csúfolják az iskolában? A gyerek sírva jön haza, csúfolják. Hiába biztatom, magára veszi a sérelmeket. Aggódik, és szorong, hogy mi várja másnap. Hogyan lehet megtanítani a gyermekem, hogy jól kezelje a csúfolást?
Tévhitek a csúfolás körül
Akit csúfolnak az más, kevésbé szerethető.
A gyerekek hajlamosak azt gondolni, hogy a többiek...
Csonka család
Az apahiányt a fiú és a lánygyerek is megszenvedi – egy életre szólóan
Apa nélkül a lányok és a fiúk is bizonytalan, elköteleződni nem tudó nagy gyermekek maradnak, akik nem képesek kitartani sem a párjuk, sem a családjuk mellett, inkább saját rövid távú vágyaik kielégítésére fordítják energiáikat.
Az apák hiányából adódó károkat mind a lány, mind...
Miért harap meg egy óvodás egy másikat és hogyan lehet ezt elkerülni?
A közelmúltban történt a szomorú esemény, amikor egy óvodás kislánynak az arcát és a nemi szervét megharapták a társai. A nagy felháborodást keltő esemény felhívta a közvélemény figyelmét az óvodai agresszió problémájára. Miért is történik ilyesmi egy óvodában és el lehet-e kerülni az ilyen eseteket?
A kisgyermekkori agressziónak többféle ok húzódhat...
A gyermeki önbizalom építésének elemei
Az önbizalomfejlesztés alapvető fontosságú az iskolai előremenetel és a boldogság szempontjából. Hogyan tudnak a szülők pozitív hatást gyakorolni a gyermekük önbizalmára? Milyen tévhitek keringenek a köztudatban a témával kapcsolatban? Cikkünkben választ kaphatnak!
Az önbizalom a különböző, számunkra értékes területeken lévő kompetenciáink megtapasztalásából...
Utolsó kommentek