Serdül a gyermekünk
Gyermekeink megközelítőleg 11 és 20 éves kor között érik el a serdülőkort, de ez kezdődhet valamivel hamarabb is, és akár ki is tolódhat.
11-12 éves korban jellemző, hogy nagy szerepet kapnak a biológiai változások, ilyenkor tombol a test, mármint hormonálisan. A testi változások egyaránt meghatározzák a gyermekeink testét ebben az időszakban, változnak a testarányok...
Serdülő gyermek a családban
A serdülőkor nemcsak a gyerekeknek nehéz, hanem a szülőknek is. Ebben az időszakban a kortársakkal való kapcsolat válik elsődlegessé, és mi szülők háttérbe szorulunk.
A családban mindannyian válságot élhetünk meg a serdülő gyermekeink viselkedésmódja, stílusa, életvitele miatt. Pl. volt egy zene, egy családi program, amit korábban nagyon szeretett, és megtalálta...
A ,,Mi” és az intimitás fontossága….
A serdülőkori szélsőséges viselkedések hátterében számos ok húzódhat. A gyermekkori traumák mellett a család milyensége is befolyásolja ennek alakulását.
Gondoljunk bele abba, hogy mit élhet meg egy fiatal, aki éppen a gyermekkor vége felé jár, de már közelít a felnőttkorhoz. Micsoda küzdelmet jelent ez számára.
Ha megpróbálunk belehelyezkedni az ő helyzetükbe,...
Gyermekünk lelkében jelentkező gondok
Szülőként biztosan mindannyian találkoztunk már olyan élethelyzetekkel, esetleg családi történetekkel, amikor egy gyermek traumatikus élményt élt át. Sajnos az ő életükben is lehetnek olyan események, amit nagyon nehéz volt kibírni.
Szülőként tapasztalhatunk olyat, hogy egy gyermek olyan játékokat játszik, amelyeket korábban soha, vagy esetenként másként játszik...
A serdülőkor nehézségei
Életkoronként eltérő, hogy mely helyzetek, élethelyzetek okozta válságok jelentenek nehézséget, kihívást az egyének számára. Fontos a serdülőkorral kezdeni, hiszen ez az első olyan időszak, ami egyidejűleg jelent megoldandó érzéseket, tapasztalatokat az életben.
Ebben a korban a válságok leginkább családon belül jelentkeznek, lévén, hogy a szülők elvesztik addigi...
Utolsó kommentek